שונות

שערורייה: בגלל סקס – ביטוח לאומי שללו קצבה לאם חד-הורית

בית דין אזורי לעבודה זיכה אישה שקצבתה (קצבה ביטוח לאומי) נשללה על ידי ביטוח לאומי - "שני הצדדים העידו והבהירו מהו טיב הקשר ביניהם"

ביטוח לאומי שלל קצבת הבטחת הכנסה מאם חד הורית מהמרכז לאחר שמצאו את אב ילדיה בביתה באחד הבקרים המוקדמות. בתביעה אשר הוגשה לבית משפט לענייני עבודה על ידי אם החד-הורית נגד ביטוח לאומי נטען שבין אב ילדיה לבינה אין חשבונות משותפים, הם לא מוכרים בציבור, וגם לא חיים ביחד "זה רק סקס והנאה". ביטוח לאומי מצדם טוענים שהאם קיבלה קצבה במרמה מהסיבה שמצאו את אב הילדים על הבוקר אצלה בבית וביססו החלטה לגביה הם חיים ביחד. 

האם טוענת "שמאחר והיא לא ידועה בציבור של הגבר אין כל סיבה לביטול הקצבה, אנחנו עושים סקס ובגלל זה לקבוע שאנחנו בזוגיות? אין לנו רכוש או חשבונות משותפים רק סקס. 

לאחר בירור מעמיק בכתב תביעה שהוגש לבין הדין האזורי לעבודה בתל אביב, קיבלה השופטת רווית צדיק את טענות האישה וקבעה שמוסד לביטוח הלאומי שלל מהאישה את הקצבה שלא כדין. מכלול הראיות והעדויות אשר נשמעו בפני המשפט מובילים למסקנה כי לא הוכח כי התובעת והגבר מקיימים משק בית משותף, מנהלים זוגיות או יחידה משפחתית תוך כדי תמיכה כלכלית אחד בשני. השופטת הוסיפה ואמרה "מהמסכת העובדתית אשר הוצגה בפנינו עולה תמונה ברורה על פיה השניים הם הורים לתאומות ואף מבלים יחדיו, נוסעים למקומות בילוי משותפים ומנהלים מערכת יחסים אינטימית המבוססת על קרבה גופנית. עם זאת במערכת היחסים המיוחדת אשר נרקמה בין השניים אין סממנים של ניהול משק בית משותף. השופטת מתחה ביקורת חריפה על המוסד לביטוח לאומי ואמרה:

תמהים אנו הכיצד בסס הנתבע (המוסד לביטוח לאומי -ל.ד) החלטתו בדבר שלילת הגמלה, מבלי שהוצגה או נשמעה" עדות כלשהי לעניין מגורי מר י' (הגבר -ל.ד) למעט מועד אחד בודד בבית התובעת… לא נעלמה מעניינו העובדה כי לשניים ילדים משותפים וכעולה מהתמונות אשר נמצאו ברשתות החברתיות מבלים הם יחדיו.
"עם זאת, שני הצדדים העידו והבהירו מהו טיב הקשר ביניהם באופן שאינו מלמד כאמור על קשירת גורל וחיים יחדיו".

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button