התפתחות הילדשונות

הורים ילדים – המדריך להורות טובה

הורים ילדים כמה שזה קשה לפעמים כולנו רוצים להיות הורים טובים יותר לילדנו אך לא תמיד מצליחים בכך במאמר הבא נסביר איך אפשר לשפר את עצמנו כהורים

הורים ילדים – כל אחד מאתנו שואף להיות הורה טוב כל אחד היה שמח להיות מושלם בכל הקשור לילדים שלו לעבודה שלו לזוגיות שלו וכדומה. הורות זה לא משהו שאנחנו יודעים לבצע מהיום הראשון נחוץ לכך המון למידה ככל שאתם הורים זמן רב יותר ככה תלמדו להכיר את הילדים שלכם ואת עצמכם כהורים.

איזה סוג הורה אני – 

 מאוד רצוי לעלות את השאלה הזאת אם אתה מחפש להשתפר כהורה, איזה מין הורה אני קל? קשוח? רציני מידי? מצחיק? כמובן שלכל אחד יש סגנון שלו ואת מה שהוא מאמין בו או איך שהוא התחנך בבית. כעקרון אין סגנון אחד שהוא נכון הכל נכון חשוב מאוד לשלב סגנונות על מנת לייצר סוג של הורה מגוון לא באמת אפשר להחליט על דרך מסוימת להיות הורה טוב יש לקחת את הטוב מכל סגנון. מאוד חשוב לשלב את כל האלמנטים האלה בהורות שלך ככה הילד ילמד לקבל את כל הסגנונות השונים.

הורים ילדים מטעויות לומדים תתקן – 

ההתנסות שלך כהורה הוא בעצם מול הילדים שלך, אתה בעצם מתנסה על הילד שלך ולומד מהם את הדברים הטובים על עצמך והפחות טובים. בדרך אתה הולך לטעות והרבה אין מה להתרגש מכך חשוב ללמוד מהטעויות שלך וליישם את המסקנות מכך. בפעם הבאה כשתיווצר סיטואציה דומה כבר תדע מה לא לעשות. יכול להיות הורה שני לא בדיוק כמוך אבל בהחלט אפשר לשבת על שיחה כהורים לדבר ולהבין אחד מהשני מה נכון ומה לא ולשפר את זה ביחד. ככה תקבלו זווית ראיה שונה שאולי לא כל כך חשבתם עליה לבד ותוכלו להבין דברים חדשים.

הורים ילדים אכפתיות –

יש כמה אפשרויות שאתם יכולים ליישם ולהראות לילידים שלכם שבאמת אכפת לכם מהם. מאוד חשוב להתעניין בחיים שלהם, במה שהם עוברים במהלך היום, להבין מה הם אוהבים אולי דברים שאהבו פעם כבר לא אוהבים עכשיו, לייצר איתם חוויות משותפות כמו טיולים ושיחות עמוקות. כמו כולם גם ילדים אוהבים מתנות ושמעריכים אותם על המאמצים שלהם לא משנה במה זה קשור. להתקשר אליהם במהלך היום לדאוג להם להגיד שאתם אוהבים אותם זה יגרום להם להרגיש נאהבים ואכפתיים.

הילדים שלנו לומדים מאתנו – 

תמיד אמרו לנו איך שנתנהג להורים שלנו ככה הילדים שלנו יתנהגו אלינו. האמת שזה באמת נכון הילדים מסתכלים על ההתנהגות שלנו על הדיבור כדמיות לחיקוי מאוד חשוב לשים לב איך אתם מתנהגים בבית לכן חשוב לשים לב לכל טון לדיבור למילים אם אתם מראים לילדים שלכם חמלה ואהבה אנושיות כבוד ככה הם יתנהגו בעתיד ויחקו אתכם.

להיות הורה טוב זה בהחלט אפשרי. אין שום בעיה לטעות וללמוד מזה משהו שהוא מאוד חשוב ללמוד הוא לשנות את הדברים שעשיתם לא נכון. לראות לילד שלכם התנהגות נכונה בכדי שילמד מזה מאוד חשוב לאוהב אותם בדברים הקטנים ולא רק בגדולים תתנו לילדים שלכם קצת מכל העולמות בהמשך החיים הם ידעו להתמודד טוב יותר מול הילדים שלהם והאנשים סביבם.

 

לעוד מאמרים שיכולים לעניין אותך: 

ביטחון עצמי נמוך אצל ילדים- איך אפשר לעזור ולבסס ביטחון מגיל צעיר

הנקה בימים הראשונים: למה אסור לוותר על החלב של הימים הראשונים

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button