בריאותשונות

הרטבת לילה – מתי זה נורמלי ומתי מדובר בזיהום?

אחרי ילדים קטנים תמיד צריך לעקוב מקרוב. הרטבות לילה אומנם שכיחות עד גיל מסוים אך יכולות להתפתח למשהו הרבה יותר גרוע, כך תדעו להמנע מזה

ילדים קטנים תמיד מצריכים את הוריהם להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע לבריאותם התקינה. אם זיהיתם את הזיהום מוקדם זה עלול לזרז משמעותית את הטיפול שילדיכם יצטרכו לעבור. לילד היתה הרטבת לילה? כדי מאוד שתעקבו אחריו בקפידה.

כל הסימנים המצביעים על דלקת בדרכי השתן לאחר הרטבת לילה

  • הטלת שתן בעתים תכופות מהרגיל ובנוסף כמות השתן שבפועל יוצא היא מזערית ולא נורמלית. אם יש ספק אז אין ספק תתייעצו עם הרופא המטפל. 
  • כאבי בטן וכאבי ראש שמלווים בחום עשוים גם הם להצביעה על זיהום ודלקות.
  • כאבים בעת מתן השתן או ריח לא נעים גם יכולים להצביעה על זימום בחלל דרכי השתן.

מתי להתחיל לדאוג וללכת לרופא? 

אם אחד או יותר מהסימפטומים מופיעים אצל הילד שלכם, על תחכו תקבעו לתור לרופא המטפל של הילד שלכם. תעדכנו אותו באיזה שלב נמצא הילד, אם הוא בגמילה מחיתולים, מרטיב בלילות כהרגלו, לעיטים רחוקות וכד'. כל שינוי דרסטי דורש בדיקה קפדנית אצל הרופא המטפל.

יש לכם בת? שימו לב –

בנות חשופות לזיהומים במידה רבה יותר מהבנים. הקרבה של פי הטבעת לצינור המוביל את השתן משפיעה רבות להתפתחות מחלות זיהומיות. חיידקים מפי הטבעת יכולים להיכנס לשלפוחית ולגרום לדלקת. בכמה צעדים פשוטים תוכלו להקטין משמעותית את הסיכון לדלקות בדרכי השתן אצל בנות. 

  • אמבטיות קצף ? אז זהו שעדיף שלא, קצף עלול לחדור ולאחר מכן לגרות את השלפוחית ולהגדיל את הסיכון להתפתחות מחלה זיהומית.
  • מומלץ להחזיק מגבונים לחים בהישג יד והשתמשו בהם בכל יציאה מהשירותים.
  • תלמדו את בתכם לנגב את ישבנה מקדימה לאחורה וכך תעשו גם אתם (אם אתם עוד בשלב של לעזור לה) כדי למנוע מחיידקים מפי הטבעת להגיעה לדרכי השתן.
  • תדאגו שבתכם תצרוך שתיה מרובה , לצורך הדגמה בנות צריכות להטיל שתן כל שעתיים עד 5 שעות במהלך היום. השתן שלהן צריך להיות כמעט שקוף לגמרי במידה והן שותו במידה המומלצת.

אהבתם ? קראו עוד בנושא הבריאות – 

כינים אצל ילדים- כך תיפטרו מהטפילים ותמנעו הדבקה מלכתכילה

ויסות חושי אצל ילדים: מתי יש בעיה ואיך אפשר להתמודד עם זה?

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button