התפתחות הילדשונות

גמילה ממוצץ – כך תגרמו לו להפרד בנעימים מה-הרגל

במאמר הבא זהו, הגיעה הזמן להיגמל מהמוצץ. אך איך אפשר לעשות את זה בלי דרמות מיותרות ובדרך הכי נעימה שרק אפשר? זאת השאל שנענה לכם עליה

זה טמון עמוק באינסטינקט הפרימיטיבי של כל אדם כאשר הוא נולד. האינסטינקט מתבטע ברפלקס מציצה שעוזר לפעוט לינוק בשל כך ישנם גם תופעות שמתלוות לכך כמו מציצת האצבע והאהבה הגדולה למוצץ. מוצצים עוזרים לרוב הפעוטות להרגע ולבסס את הביטחון שלהם. כך כמו בכל גמילה ובגל גיל זה תהליך די מאתגר בעיקר בגלל העובדה שהוא תינוק ועוד לא יודע לבטא את הרגשות שלו כמו שצריך כך שתמיד זה יתבטא בהרבה צרחות אז למעשה תתכוננו להרבה מהם. איך תוכלי לגמול אותו בקלות ונעימות? אנחנו נסביר במשך המאמר.

גיל האופטילי לגמילה ממוצץ

ילדים נפרדים ממוצצים בגילאים שונים, אך הגיל המומלץ להתחיל את הגמילה הוא בין גיל 3 ל-4. הסיבה העקרית לכך שאחרי הגיל הזה המשימה תהפוך ליותר קשה ואף עלולה לגרום לנזק בחניכיים,שיניים ואפילו לשינוי בפה והלסת, בנוסף עלולים להבצר בעיות בדיבור. לא כל ילד יקבל קשה את הבשורה שצריך להתחיל להפרד מהמוצץ ישנם ילדים שייפרדו מהמוצץ בקלות רבה. אם לילד קשה לקבל את הגמילה ממוצץ כנראה יש לו חשיבות גבוה אליו ויהיה עלייכם להיעזר בסבלנות ולתת לו לקבל את הבשורה ברוגע וביטחון.

כך תתחילו את תהליך הגמילה

לגמילה ממוצת ישנם דרכים מגוונות החל מלפסיק את השימוש בפתאומיות ועד למציאת תחליפים. כל ילד הוא שונה ותצטרכו למצוא את הדרך המתאימה ביותר בשבילכם. אך אם דרך אחת לא תעבוד אז תנסו בדרך אחרת. אלו האופציות שעומדות בפניכם – 

חיזוק חיובי תעודדו אותו להפסיק להשתמש במוצץ ותצ'פרו אותו על כך. תעודדו את ההתנהגות שאתם מצפים ממנו.

חיזוק חיובי מתקדם – תעודדו אותו להפסיק עם המוצץ בעזרת חפצים או מאכלים חיוביים אשר הילד שלכם אוהב. שוקולדים, ממתקים, צעצועים והשמיים הם הגבול. אתם תדעו הכי טוב במה לשחד את הילד שלכם על מנת לגמול אותו מהמוצץ.

תחליפים – כמו בכל הרגל והתמכרות מציאת תחליפים יכול לעזור בלגמול את הילד מהמוצץ בדרך הרגועה ביותר ויהפוך את התהלחך להרבה יותר חלק.

דרכים יצרתיות לגמול ממוצץ

להפריח את המוצץ לשמיים תיקנו בלון הליום ותתנו לילד שלכם לצבור את האומץ שלו ולהפרד מהמוצץ ולהעייף אותו לשמיים. 

לחגוג את הגמילה – להפוך את הגמילה ממוצץ למסיבה משפחתית. תגרמו לילד להרתם לרעיון של לחגוג את הגמילה שלו מהמוצץ. תהפכו את זה לאירוע חגיגי תכינו כרטיסי הזמנה לחגיגה עם צילום של המוצץ ועזרו לו לשחרר אותו.

טבלת ייאוש – בצבא זה עוזר בלימודים זה עוזר וגם פה במקרה הזה זה גם יכול לעזור! תכינו עם הילד טבלה עם מדבקות. הסבירו לו את המטרה – כל יום שהם לא ישתמשו במוצץ הם יקבלו מדבקה וכאשר יאספו כמות מסויימת של מדבקות הם ירוויחו פרס נחשק.

בזה אנו נאחל לכם המון בהצלחה! מקווים דרככם תיהיה קלה ונעימה. 

המאמר עזר לכם ? קראו עוד בנושא התפתחות הילד – 

סדר יום לתינוקות: למה זה כל כך חשוב ועל מה צריך להקפיד

חדרי תינוקות מעוצבים: הדרך להשגת חדר מושלם לבייבי שלך

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button