התפתחות הילדמוצרי תינוקות

מגדל למידה- מה זה ולמה אתם חייבים את זה בבית

בואו להכיר את המגדל למידה, הכלי שיעזור לכם ללמד את הקטנטנים עצמאות תוך שמירה על ביטחון ובטיחות. ככה הילדים יוכלו ללמוד ולהתנסות בכול

חלק מתפקידנו כהורים זה לעזור לקטנטנים שלנו לחקור, לגלות וללמוד את העולם בצורה המיטבית. כחלק מתהליך הלמידה מומלץ לשלב את הילדים בפעולות היומיום תוך שמירה על ביטחונם, מתן אחראיות, הסברים ושיח בריא ופתוח. מתוך ההבנה כי ילדים לומדים הכי טוב תוך כדי פעולה עם ההורים נוצר מגדל למידה. מדובר בשרפרף לרוב מתכוונן לפי גובה גם גדר קטנה סביבו המאפשר לילדים להגיע לשיש במטבח או למקומות גבוהים אחרים כדי לעזור להורים או להכין דברים בעצמם תוך שמירה מקסימלית על בטיחותם. 

עבודה לפי גילאים בעזרת מגדל למידה

גיל שנה + 

ככל שהמגדל למידה יהיה בבית מגיל צעיר יותר כך הם ימצאו לו שימושים רבים יותר ובמהרה תגלו שהוא הופך לחלק בלתי נפרד מההתנהלות והשגרה בבית. כאשר הקטנטנים לומדים לעמוד וללכת הם יכולים להיעזר במגדל כדי להיעמד בעזרתו, כאשר הם מתחילים להתרוצץ בבית ולהשתמש בכל דבר בהליכון תגלו שמגדל הלמידה עובר חדרים במהירות תוך שהילדים מצחקקים מאחוריו.

השימוש האמתי מתחיל כאשר הילדים לומדים לאט לאט לטפס במדרגות השרפרף ולמנסים להיעזר במעקה כדי לעמוד לבדם ולראות מה אתם עושים. כאשר הקטנטנים כבר עומדים לבדם בצורה יציבה ניתן להיעזר במגדל הלמידה כדי לשמור על הילדים קרוב בזמן שאתם מכינים אוכל או שוטפים כלים. במקביל אתם רגועים איפה הילד נמצא, הוא לידכם ונמצא במקום בטוח והם מבחינתם זוכים להיות מעורבים במה שאתם עושים תוך שסקרנותם מתעוררת ולאט לאט הם יתחילו לגלות יותר עניין  במה שאתם עושים ואף לנסות לחכות אתכם. 

גיל שנתיים ומעלה 

בגילאים אלו כאשר הילדים מתחילים יותר להבין ולהיות פעילים ומעורבים, אפשר לתת לילדים להתחיל לעזור לכם במטבח בדברים פשוטים ובסיסיים. הילדים יכולים לעזור לערבב מצרכים, לשבור ספגטי, ללוש בצק וכו'. ה'עזרה' שלהם תהווה תהליך חינוכי ולימודי עבורם ותעודד את הסקרנות הטבעית שלהם, כמו כן זה גם יכין אותם לעתיד ולהתבגרות מתוך הבנה שהם מהווים חלק פעיל ושותפים לניהול ולמטלות הבית.

עבודה עם מגדל למידה החל מגיל שלוש 

לקראת גיל שלוש ומעלה הילדים מסוגלים לבצע הרבה יותר משימות בבית ויכולים ללמוד גם פעולות מסובכות יותר. כנראה שעדיין יהיה להם קשה להגיע לשיש ולכן יש צורך להמשיך ולהיעזר במגדל למידה, אך תוכלו לתת להם להיות פעילים הרבה יותר ויש דברים שהם כבר יהיו מתורגלים ויוכלו באמת להתחיל לעזור.

כמו כן, לקראת גיל ארבע ניתן לרוב להתחיל ללמד את הילדים גם פעולות כמו שטיפת כלים (בליווי כמובן), ניקוי השיש וחתיכת ירקות פשוטים. ככל שתיתנו לילדים יותר מקום להיות שותפים בבית ויותר דרכים להביא את עצמם לידי ביטוי כך הם יגדלו להיות עצמאיים יותר ובעלי ביטחון עצמי גבוה יותר. 

 

אהבתם? קראו עוד בנושא – 

ספרים לילדים שאתם חייבים להכיר- בואו לגלות מה הכי מתאים לאיזה גיל

פעילות לילדים בבית: איך ליהנות ולנצל נכון את זמני החופש

מאמרים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button